IP Kamerayla Bulut Sistemi Üzerinden Kayıtlar Yapın

IP Kamerayla Bulut Sistemi Üzerinden Kayıtlar Yapın
Boltora’ya ait olan IP kamera bulut sistemiyle kayıt yapılmasını sağlar. Hem kayıt alma hem de canlı izletme özelliğiyle sıklıkla tercih edilir. IP kamera sisteminde kayıtlar cihaza kaydedilmez. Farklı bir konumda bulunan sunucularda kayıt altına alınır. Sonrasında bu kayıtlar geriye döndürülerek izlenebilir. Ayrıca anlık ve hızlandırılmış görüntüler IP kamera sistemiyle izlenebilir. Kayıtlar indirebilir ve paylaşılabilir. IP kamera sisteminin en önemli özelliği kayıtların bulut sistemi üzerinden alınmasıdır. Böylece hem izleme kolaylığı hem de güvenilirlik sağlanır. Boltora bu ürünü Türkiye de ilk defa geliştirerek potansiyel rakiplerine fark atmayı başarmıştır.
Kamera kayıtları lokasyondan bağımsız olarak online ortamda mobil cihazlarda görüntülenebilir. IP kameranın bulut sistemi üzerinden kayıt alması hem güvenilir hem de kaliteli çekimler yapılmasını sağlar. Özellikle son yıllarda büyük bir gelişim ve değişim gösteren bulut sistemi Boltora tarafından Türkiye de geliştirilmiştir.

Bulut Sisteminin Avantajları

Klasik analoglar da yapılan kayıtlar, mutlaka kameraların bulunduğu ortamdaki bir kayıt cihazına yapılmalıdır. Bulut kamera sistemlerinde ise kayıtlar İnternet bağlantısı aracılığıyla saklanır. Ayrıca üreticilerin sunucularına şifrelenerek güvenli bir şekilde yedeklenmesini sağlar. Böylece bulut kamera sistemiyle hem ekonomik hem de güvenilir kayıtlar yapmak mümkün olur. Kameraların bulunduğu ortamda herhangi bir aksilik meydana gelse dahi son saniyeye kadar kayıt yapmaya devam eder. Çalınması durumunda dahi kameralar kayıt yapmayı bırakmaz. Sonrasında bu kamera kayıtlarına talep edildiği takdirde ulaşmak mümkündür. Ekonomik olarak da uygun olan bulut sistemine avantajlı taksitlerle sahip olunabilir. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra gerekli bilgilerle hemen hizmetten faydalanmaya başlanılabilir. Bulut sistemiyle birlikte izleme ve kayıt hizmeti güvenlikli veri tabanında mevcut olan sunuculara kayıt yapılır.

BOLTORA, IP kamera bulut sistemiyle kayıt yapılmasını sağlar

IP kamera sunucuları üzerinden bulut sistemine bağlanmak basit ve kolaydır. Kayıtları silmek yada görüntülemek isteyenler web tarayıcısı üzerinden giriş yaparak istediği işlemi uygulayabilir. Aynı işlem güvenlik kamerası uygulamalarına giriş yaparak da sağlanabilir. Bulut sistemi sayesinde kayıtlarda bulunan tüm ayrıntılar incelenebilir , geri döndürülebilir ve sondan başa izlenebilir. Lokasyon fark etmeksizin bütün kayıtlar talep edildiği zaman silinebilir, tekrardan görüntülenebilir veya indirilip paylaşılabilir.
IP kameranın bulut sistemi üzerinden kayıt alınmasının bir diğer önemli avantajı depolama imkanı sağlamasıdır. Bu durumda bulut depolama sisteminin maliyeti ve abonelikleri önem taşır. Çok büyük alana sahip kayıtlara gerek duyulmadığı sürece bulut sisteminin depolama alanından ücretsiz yararlanmak mümkündür. Kaydedilen görüntülerin uzun vadede saklanması ve fazla depolama alanının gerektiği durumlarda bu alanlar için ücretli paketler tercih edilebilir.
IP kameralar bulut sistemi üzerinden kayıtlar yaparak işte, evde yada herhangi bir mekanda kayıtları kontrol etmek ve izlemek mümkün olur. Ayrıca görüntüler özel güvenlik ekibi tarafından yönetilir ve düzenlenir. Kameralarla ilgili herhangi bir aksilik söz konusu olduğunda uyarı niteliğinde bildirimler kullanıcılara ulaşır. Kayıtlarla ilgili herhangi bir ters durumda anında iletişim kurularak bilgilendirme yapılır. IP kamera bulut sistemini tercih ederek ihtiyaçlarınızı karşılayacak paketler satın almak mümkündür. Paketler tüm kullanıcıların taleplerine uygun olarak şekilde tasarlanır. Bulut sistemiyle güvenli kayıtlar yaparak, videolarda hasar ve zarar oluşması önlenir.

Detaylar www.boltora.com adresinde;